Ubezpieczać można się w zasadzie od wszystkiego. Od czasu do czasu w mediach można usłyszeć o zachciankach celebrytów, którzy podpisują polisy na swój głos, nogi, twarz lub inne części ciała. Jednak pozostając przy typowych ubezpieczeniach, ludzie decydują  się z reguły na polisy mieszkaniowe, samochodowe (OC i AC) oraz zdrowotne.

Ubezpieczenie mieszkaniowe

Jak sama nazwa wskazuje jest to polisa chroniąca dom przed różnego rodzaju ryzykami np. pożarem, zalaniem, powodziom itp. Każda dodatkowa ochrona oczywiście sprawia, że składka ubezpieczeniowa ulega zwiększeniu. Jednak znając życie, kiedy ubezpieczy się dom od pożaru, wtedy włamie się złodziej, od którego nie jest się ubezpieczonym, a po pożarze nie będzie ani śladu przez cały okres obejmujący nas ochroną. W przypadku ubezpieczenia mieszkaniowego jest bardzo wiele haczyków. Jednym z najbardziej popularnych jest klauzula wężykowa. Jeśli w polisie ubezpieczeniowej nie jest ona uwzględniona, wtedy ubezpieczyciel na pewno nie wypłaci odszkodowania w 90% przypadków, ponieważ większość z nich jest spowodowana właśnie nieszczelnością wężyka.

Ubezpieczenie komunikacyjne

W przypadku samochodu istnieją dwa rodzaje ubezpieczania: OC oraz AC. Pozwalają zabezpieczyć interes kierowcy zarówno w przypadku spowodowania wypadku (OC) oraz bycia ofiarą (AC).

Ubezpieczenie zdrowotne

Polega dokładnie na tym samym, co składka zdrowotna, która jest odciągana od naszego wynagrodzenia w przypadku umów o pracę i zlecenie. Często ubezpieczenie zdrowotne jest wybierane przez osoby nie posiadające trwałego stosunku pracy przez, co nie mogą przykładowo pójść do lekarza. Dotyczy to z reguły osób pracujących wyłącznie na umowę o dzieło oraz także tych, którzy pracują „na czarno”. Opłacając składkę ubezpieczenia zdrowotnego po upływie określonego okresu karencji (zazwyczaj sześć miesięcy) można korzystać z prywatnych usług medycznych i pójść do prywatnej kliniki lekarskiej, która ma podpisaną umowę z naszym ubezpieczycielem.

Przy ubezpieczeniu należy pamiętać o tym, aby obejmować polisą wszystko to, co sprawia zagrożenie. Tylko w ten sposób ochronimy to, co mamy najcenniejsze, czyli dom, samochód oraz zdrowie.